“Нестайкова вітальня”

З0 січня 2020 року улюбленому письменнику всіх книголюбів, Всеволоду Нестайку, виповинилось би 90 років. Його теплі, сонячні твори завжди тішитимуть і грітимуть серця читачів. В Чернівецькій обласній бібліотеці для дітей, з нагоди ювілейної дати письменника, відкрилась “Нестайкова вітальня”, в якій протягом тижня транслювались фільми за його творами. Найпопулярнійший твір, який із задоволенням прочитали учні 6-А класу –“Тореадори з Васюківки”. Разом із вчителем української мови та літератури Накай А.О. вони із задоволенням завітали до “Нестайкової вітальні”, щоб переглянути фрагменти старого фільму, знятого за цією книгою. Присутніх потішили пригоди головних героїв твору – Яви та Павлуші. Також у Вітальні були представлені книжкові експозиції, присвячені творчості та життю письменника. Завідувачка відділу обслуговування учнів 5-9 класів Краснова А.М. ознайомила учнів із маловідомими фактами із біографії українського Андерсена.

        

День Соборності

Урок історії „Соборна мати Україна – одна для всіх, як оберіг” відвідали учні 5-В і 11 класів нашої гімназії, на який були запрошені Обласною бібліотекою для дітей.

 Ідея соборності бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві. Акт воз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному. Важкий шлях пройшла Україна, щоб здобути незалежність і соборність своїх земель. І ось події 2014 року – політичні скандали та фальсифікації розділення понять Схід і Захід. Сьогодні Україна можливо як ніколи раніше, потребує єдності і соборності всього українського народу.

Читачі разом із завідувачкою відділу обслуговування 5-9 класів Красновою А.М. крокували сторінками історії, згадали, як було досягнуто єдності тоді – 22 січня 1919 року. Діти переглянули відео про День Соборності, відгадували завдання вікторини та підспівували пісням, які звучали на заході. А в іншому залі бібліотеки учні 11 класу спільно із вчителем історії Попадюком М.М. взяли участь у цікавій бесіді присвяченій визначній історичній даті, яку провела доцент кафедри історії і політології Чернівецького національного університету Н.В.Юрійчук.

        

Школа вітає ювілярів

28 листопада відбулось ювілейне свято "Бібліотека запрошує друзів" з нагоди відзначення 75-ої річниці з дня заснування Чернівецької обласної бібліотеки для дітей. Свято розпочалось флешмобом "Бібліотеці - 75!", який провели учні 3-Б класу гімназії № 3 (класовод - Горинюк М. В.). Діти утворили цифру "75" із зелених повітряних кульок! Всіх гостей зустрічала працівник бібліотеки, бібліограф Боднарюк Мар'яна Дмитрівна, яка була у костюмі книжкової феї та дарувала присутнім буклети, календарики та флаєри з інформацією про історію Чернівецької обласної бібліотеки для дітей. Особливо тепло і щиро лунали слова вітання від учнів та вчителів початкової школи №26 і гімназії №3: Літвінової Світлани Євгенівни та Горинюк Марії Василівни. адже школи протягом багатьох років плідно співпрацюють з обласною книгозбірнею і високу цінують цю співпрацю. Учні 4-В класу спільно з вчителем Літвіновою С.Є. власноруч створили фотозону, яку розташували при вході у бібліотеку. Окрасою свята стали виступи учениць 9-Б класу гімназії № 3, Каріни Кулібаби та Юлії Пендерецької, які виконали "Червону руту" польською мовою (переклад - Ушакова Л. Л.). Читачі бібліотеки учні 3-Б класу початкової школи №26 (класний керівник - Горинюк М. В.) заспівали дві пісні, одна з них польською мовою - "Квіти Буковини". А учень 4-В класу, Коржук Данило, який є активним читачем бібліотеки та учасником майже всіх заходів, зіграв присутнім на скрипці. Чудовим подарунком став виступ переможниці Обласного конкурсу юних читців віршів-посвят В. Івасюку, учениці 4-А класу гімназії № 3, Даринки Папущак, яка продекламувала вірш Г. Трафюка "Не одцвіте "Червона рута"" та виконання вірша ученицею 4-В класу гімназії № 3, Поповецькою Анастасією. Свято завершилось піснею "Многая літа!", яку виконав, артист, педагог, культурно-громадський діяч, народний артист України, Іван Михайлович Дерда. Учні і вчителі початкової школи №26 і гімназії №3 щиро вітають весь колектив бібліотеки на чолі з директором Білою Аліною Миколаївною. Нехай завжди в стінах цієї затишної книгозбірні лунає похвала Її Величності Книзі! Ушакова Л.Л., завідуюча бібліотекою початкової школи №26 і гімназії №3

         

Конкурс юних читців поезії

21 листопада 2019 року з нагоди 102-річчя від дня народження М.Г.Івасюка відбувся XVI обласний конкурс юних читців віршів-посвят Володимиру Івасюку. Організаторами конкурсу стали Чернівецький обласний меморіальний музей В.Івасюка та Чернівецька обласна бібліотека для дітей. У конкурсі взяло участь понад 70 учасників з м. Чернівці та Чернівецької області. З вітальним словом до конкурсантів звернувся в.о. голови Чернівецької ОДА М.В.Павлюк. У конкурсі змагалися учні шкіл, гімназій, ліцеїв м.Чернівці та Чернівецької області. Початкову школу №26 представило 5 учнів: Коржук Данило, Задорожняк Євгенія, Маловічко Олександра, Натрасенюк Наталія (4-В клас) та Папущак Дарина (4-А клас). І місце у віковій категорії 6-11 років здобула наша учениця Папущак Дарина. Треба зазначити, що в минулому році ІІ місце у тій самій категорії здобув Коржук Данило. Всі учасники отримали у подарунок книги та дипломи.        

Незабутня зірка Буковини
Чернівецька обласна бібліотека для дітей в особі завідуючої відділом обслуговування учнів 5-9 класів Краснової А.М. спільно з художнім керівником поетичного театру і викладачем коледжу мистецтв Сорочаном Г.І. та його студентами підготували літературно-музичну імпрезу “Незабутня зірка Буковини” присвячену дню народження Ольги Кобилянської. Актори-студенти розіграли уривки з творів “Земля” (зустріч Анни з Рахірою) та “У неділю рано зілля копала”. Запрошених на імпрезу учнів гімназії №3 ознайомили з цікавими фактами з життя О.Кобилянської та історією музею письменниці. У музеї серед численних експонатів і особистих речей зберігається унікальний документ – щоденник О.Кобилянської. На закінчення імпрези завідуюча бібліотекою гімназії №3 Ушакова Л.Л. подякувала від імені присутніх учнів і вчителя української мови і літератури Накай А.О. за цікавий захід і привітала колектив обласної бібліотеки 3 75-річним ювілеєм, наголосивши на важливості масової роботи обласної книгозбірні та її співпраці з шкільними закладами нашого міста, особливо початкової школи №26 та гімназії №3.